Özlü Mühendislik

2001 yılında doğalgaz, mekanik tesisat, HVAC,  proje, taahhüt  işleri ile çalışma hayatına başlamış olan Özlü Mühendislik işini kaliteli ve  zamanında teslim ilkelerini ekip ruhu, bilgi birikimi, güven ile birleştirip sektördeki yerini kısa zamanda genişletmiştir.

Ülkemizin ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeni hedefler belirlemiş, bu doğrultuda 2006 yılında enerji verimliliği üzerine çalışmalar yaparak farklı sektörlerde birçok ısı geri kazanım ve enerji verimliliği projeleri hayata geçirmiştir.

2016 yılında AR-GE çalışmalarına başladığı RAMÖZLÜ tekstil RAM makineleri ısı geri kazanım ve baca filtre sistemleri 2019 yılında seri imalata dönüşmüştür. RAMÖZLÜ sistemi; karbon ayak izinin azaltılması, çevrenin korunmasında, iklim değişikliğinin engellenmesinde önemli katkılar sağlamaktadır.

İşin keşfi ile başlayıp teklif, proje, depo, satın alma, imalat, şantiye, işçi sağlığı ve güvenliği ile devam eden süreci özel bir yazılım ile denetim ve kontrol altında tutup insan hatasını en aza indirgeyip çalışma verimliliğini en üst seviyeye ulaştırmaya çalışmaktadır.

Bir dünya markası olma hedefi doğrultusunda büyümeye devam eden Özlü Mühendislik; en son teknik ve teknolojileri ülkemize ve sektörümüze kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Yönetim İlkelerimiz

Müşteri Odaklı

Yenilikçi

Mükemmeliyetçi

İşbirlikçi

Güvenilir

Bölümlerimiz

Endüstriyel Proje Taahhüt Birimi

Üretim Birimi

Teknik Destek

Enerji Verimliliği ve Geri Kazanım Sistem Birimi

Ar-Ge Tasarım Birimi

Satın Alma ve Tedarik Birimi

İnsan Kaynakları

Depo ve Lojistik Birimi

Muhasebe Birimi

Kalite Birimi

Kurumsal İletişim Birimi

Elektrik ve Elektronik Otomasyon Birimi

Satış & Servis Destek Birimi

Baca ve Havalandırma Birimi